אחדות - בית הכנסת
טקס "בר- מצווה" מהווה את טקס הכניסה של כל נער יהודי לגיל מצוות, כלומר הגיל שממנו חייבים לקיים מצוות. עד גיל זה ילד איננו חייב לקיים מצוות, אלא הוא רק מתחנך ומתרגל לקיימן, מהבר-מצווה הוא הופך לחייב במצוות. מכיוון שהמצוות כתובות בתורה, ובר-המצווה מבטאת את המחויבות של הנער לתורה, נהוג בקהילות ישראל לציין גיל זה בעלייה לתורה.

עם הגיע הנער לגיל מצוות, הוא מתחייב גם במצוות התפילין. את התפילין נהוג להניח בכל יום, עדיף בתפילת שחרית ואם לא אז בכל שעה אחרת משעות היום.

בבית הכנסת "אחדות" נהוג שחוץ מטקס הבר מצווה, ביום שבת, מגיעים אבי הנער ונער הבר-המצווה ביום שני או חמישי הקרובים לשבת הבר-מצווה. ביום זה חתן הבר-מצווה מניח תפילין, פותח את ארון הקודש, מוציא ספר תורה וגם עולה לתורה. ביום זה כדאי להביא מצלמה, מאחר ובשבת אסור לצלם וכדאי שתהיה מזכרת מטקס הבר-מצווה בבית הכנסת. תפילת שחרית ביום חול "באחדות" מתחילה בשעה 6:15

טקס הבר מצווה הוא אחד הטקסים המרגשים ביותר שעובר נער יהודי. אם נשווה את טקס הבר מצווה לטקסים אחרים נגלה שזהו הטקס היחיד שהאדם עורך לעצמו. ברית מילה מתבצעת על ידי מוהל, חתונה על ידי הרב, קבורה על ידי החברה קדישא, אבל את הבר-מצווה הנער עושה לעצמו.

טקס בר-המצווה בשבת

בבית הכנסת בכל שבת, במהלך תפילת שחרית, קוראים את פרשת השבוע. בשבת רגילה מכבדים שבעה גברים בעלייה לתורה, ועוד גבר אחד עולה לכבוד הגדול ביותר: לקריאת המפטיר וההפטרה. בשבת בר-המצווה יכובדו בני המשפחה, בדרך כלל, בשלש עליות לתורה וחתן הבר-מצווה יקרא את המפטיר וההפטרה. קטע המפטיר הוא הקטע שמסיים את הפרשה, וניתן לומר עליו "אחרון אחרון - חביב...". ההפטרה היא קטע מספרי הנביאים הקשור לפרשת השבוע.

תפילת שחרית "באחדות" בשבת מתחילה בשעה 8:00, וטקס הבר-מצווה נערך בשעה 9:30 לערך.
לאחר העלייה לתורה, נציג בית הכנסת יברך את חתן הבר-מצווה בשם קהילת "אחדות" ויעניק לו מתנה בשם הקהילה- סידור תפילה כמנהג הקהילה.

להזמנת בר מצווה באחדות ניתן לפנות:
לשלומי אלבז - 052-2656227

לאחר התפילה (בערך ב-10:30) נהוג שהמשפחה עורכת "קידושא רבא", כלומר מוגש כיבוד קל לכלל המתפללים והאורחים בבית הכנסת. לפני אכילת הכיבוד נציג בית הכנסת יקרא את הקידוש ובכך יינתן האות שניתן לאכול מהכיבוד.

ניתן להזמין קידוש (בתשלום נפרד בסך 1000 ש"ח) אצל עורך הקידושים: יהונתן פויכטונגר -  054-2143610

בקהילת "אחדות" נהוג לגבות תרומה עבור עריכת הבר מצווה. התרומה מוכרת לצרכי מס, ולמעוטי יכולת תינתן הנחה בהתאם לנתונים.
בר מצווה  בבית כנסת אחדות
בית כנסת "אחדות הרצליה ע"ש חיה ומשה גניש ז"ל
רח' הכוזרי 3 - הרצליה
עמותה רשומה מס'   580041937
(לצפיה משופרת יש לאפשר Activex)